Penetrasyon Testi

Korumaya mı ihtiyacınız var? Penetrasyon testi hizmetimiz tam size göre, mevcut durum analizi ile açıklarını tesbit edin!

Sızma testi veya etik hack olarak da adlandırılan penetrasyon testi, bir saldırganın yararlanabileceği güvenlik açıklarını bulmak için bir bilgisayar sistemini, ağı veya web uygulamasını test etme süreçlerinin bütünüdür.

Penetrasyon testi, hizmetimiz de yazılım uygulamaları ile otomatik taramalar ve manuel sistem incelemeleri olarak gerçekleştirilebilir. Her iki durumda da, süreç testten önce hedefle ilgili bilgi toplamayı, olası giriş noktalarını belirlemeyi, sanal veya gerçek anlamda denemeyi ve bulguları geri bildirmeyi içerir.

Sızma testinin temel amacı, güvenlik zayıflıklarını tespit etmektir. Penetrasyon testi ayrıca bir kuruluşun güvenlik politikasını , uyumluluk gerekliliklerine bağlılığını , çalışanlarının güvenlik bilincini ve kuruluşun güvenlik olaylarını belirleme ve bunlara müdahale etme yeteneğini test etmek için de kullanılabilir .

Tipik olarak, kalem sınamasıyla tanımlanan veya bu güvenlik açığından yararlanılan güvenlik zayıflıkları hakkındaki bilgiler toplanır ve stratejik kararlar almalarını ve iyileştirme çabalarını önceliklendirmelerini sağlayarak kuruluşun BT ve ağ sistemi yöneticilerine sunulur.

Sizde bu hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için;

BİZE ulaşın

 

 

İş Ortaklarımız

Birlikte harikalar yaratıyoruz!

: