Test Hizmetlerimiz de Neler var?

Dış Kaynak Test Hizmeti

  Bağımsız ve güvenilir bir test ekibini, tecrübelerimiz ile birlikte hizmetinize sunuyoruz. Maliyetlerinizi azaltıp, daha verimli testler için, takım arkadaşlarımız ve teknolojilerimiz sizlerle.
  Ürünleriniz özelinde, test senaryoları, kullanım testleri ve kullanım bilgileri oluşturma konusunda sizde deneyimli personellerimizi bünyenizde çalıştırabilirsiniz.

Test Otomasyon

  Analiz sonrası ortaya çıkacak ihtiyaçlara göre, en uygun otomasyon yöntemini kullanarak test süreçlerinizi daha hızlı ve daha verimli bir hale getiriyoruz. Otomasyon ile; daha doğru ve daha kapsamlı testler yapabilmekteyiz. Bu sayede daha gelişmiş raporlar sunabilmekteyiz.

Yazılım Testleri

  C#, Java, Php, Python gibi bir çok dille için test hizmeti sağlıyoruz. Bu uygulamalarınız, Web, Masaüstü, İş İstasyonu uygulamalarınız olabilir. Test süreçleri için özel geliştirdiğimiz yazılımlarımızın yanı sıra, selenium gibi özelleştirilebilir framework ler ile size özel test yazılımları geliştirmekteyiz.

Mobil Terminal ve M2M Testleri

  Mobil terminallerin ve Makineden makineye iletişim kurabilen cihazların testlerini yapmaktayız. Bu kapsam da, Cep telefonları, akıllı cihazlar, tabletler, M2m cihazlar, modem, akıllı sayaç ürünleri, switch, kiosk cihazları, sunucu makinelerinin testlerini yapmaktayız.

Mobil Uygulama Testleri

  Mobil uygulamaların güncellenmesi web uygulaması kadar kolay ve hızlı olmadığından mobil uygulama testleri daha fazla önem kazanmaktadır. Ayrıca bir çok versiyonu olan cihazların testlerinin yapılması için her bir versiyonda ayrı ayrı denenmesini gerektirmektedir. İsteğinize göre, sanal veya gerçek cihazlar üzerinden bu testleri yapmaktayız. Bu sayede son kullanıcıya sorunsuz bir mobil uygulama deyimi sağlamayı hedeflemekteyiz.

Test Merkezi

Enerji, Telekom, Finans, E-Ticaret, Ulaşım, Fintech, Tekstil, İnsan Kaynakları ve Teknoloji gibi bir çok farklı sektörlere yönelik olarak gelişmiş test hizmetleri sunuyoruz.

Teknolojik Cihazlarınızı, yazılımlarınızı, mobil uygulamalarınızı ve web uygulamalarınızı mümkün olabilecek en yüksek sayıdaki gerçek ve sanal cihazlarla test ediyoruz. Bu testler, performans, sistem ve güvenlik açıkları, kullanılabilirlik durumu ve fonksiyonellik olarak temellendirilmektedir.

Her bir sektör özelinde geliştirdiğimiz test medolojimiz ile birlikte kurum özelinde analizler yaparak test sistemi modellemesi yapmaktayız. İlk olarak ortaya çıkan analiz sonucunda test süreçlerinizi başlatıyoruz. Süreçler dahilinde ortaya çıkan durumlara göre, planları revize ediyoruz. Ayrıca zamanla gelişen teknolojiler dikkate alınarak, test planlarını güncellemekteyiz.

Test Merkezimizde Ar-Ge ekiplerimiz için işleyiş 2 aşamadan oluşmaktadır;

 • 1. Kalite Güvence (QA); ürünün ortaya çıkarıldığı sürece odaklanarak hata veya kusurların önlenmesini hedefler. Kalite Güvence (QA), proaktif bir kalite sürecidir.
 • 2. Kalite Kontrol (QC);tamamlandığı iddia edilen üründeki hataları bulmaya odaklanır. Bundan dolayı, Kalite Kontrol (QC) reaktif bir kalite sürecidir.
 • Kalite Güvencenin (QA) hedefi ürün üretilirken hataların ortaya çıkmasını engellemek için, geliştirme ve test süreçlerini iyileştirmektir. Kalite Kontrolün (QC) hedefi ise ürün üretildikten sonra ve piyasaya sunulmadan önce, ürün dahilindeki hataları ortaya çıkarmaktır.

  Kalite Güvence (QA) ve Kalite Kontrolde (QC) kullanılan istatistiki tekniklere odaklanarak süreçleri belirliyoruz. İstatistiki araç ve teknikler hem Kalite Güvence (QA) için, hem de Kalite Kontrol (QC) için kullanmaktayız. Bu araç ve teknikler, süreçlere (süreçlerin girdilerine & operasyonel parametrelere) uygulanmaktadır.

  Kalite Güvence (QA) kapsamında testler 4 e ayrılmaktayız;

  Fonksiyonellik testi
  Kullanabilirlik testleri
  Performans Testleri
  Güvenlik Testleri

  Test mühendislerimiz ürün testleri için aşağıdaki ayrıma göre senaryolar üretmektedir. Bunlar;

  • Blackbox; girdi ve çıktı bilgisi olan testdir. Örneğin; Sisteme Giriş ekranı gelişirilen bir yazılımda (login), A Kullanıcısı ile login olabilir, B kullanıcı ile login olamamalı. Elde başka bilgi olmadan systemin test edilmesidir. Bu testleri otomasyon olarak ve manual olarak 2 kısımda yapılır.
  • Whitebox; Geliştirilen kod ve içerikler dahil olamak üzere her türlü bilginin elde olması ile yapılan testlerdir. Yine login örneği üzerinden, bu modül için yazılan kod, db bilgileri, kullanıcı bilgileri tamamen test mühendislerimizin elinde olan senaryodur.
  • GryBox; Bir kısım bilginin olduğu ancak bazı bilgilerin olmadığı test senaryosudur. Login örneği olarak bakacak olursak, kullanıcı bilgileri, kod elimizde fakat db ve bağlantılı olduğu alan bilgisi olmaması durumudur.

  Bir diğer özel hizmetimiz ise; Regresyon testidir. Regresyon Testi; uygulama da ki tüm geçişler sonrasında, baştan sona tüm senaryoların yeniden test edilmesidir. Bu test ürün çıkmadan ve çıktıktan sonra da yapılabilir.

  Ürünlerin manual testlerinde ise, ürün veya yazılım ile ilgili, Test Senaryoları (test cases) ve Kullanım Senaryoları (use cases) çıkartmaktayız. Çıkan senaryolara göre ürünlerinizi test etmekteyiz.

   

  Projeleriniz, ihtiyaçlarınızı biizmle paylaşın! Sizin için harika bir çözümümüz var... Detaylı bilgi almak için;

  BİLGİ ALMAK İSTİYORUM DİĞER HİZMETLER

   

   

İş Ortaklarımız

Birlikte harikalar yaratıyoruz!

: